gezegenevi27@gmail.com

0342 338 82 02 - 0507 449 30 17

2019 - PROF . DR . FUAT SEZGİN YILI BİLİM ŞENLİĞİ

GAZİANTEP İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNÜ ÜSTLENİP, GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’ NİN PROJE PAYDAŞI OLARAK DESTEK VERDİĞİ “PROF.-DR. FUAT SEZGİN YILI” BİLİM ŞENLİĞİ GEZEGENEVİ VE BİLİM MERKEZİ’NDE YAKLAŞIK 100 ATÖLYE ÇALIŞMASI İLE 3-4-5 EKİM TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞMİŞTİR.

GAZİANTEP VALİSİ DAVUT GÜL, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CENGİZ METE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ LATİF KARADAĞ VE DR. MEHMET BERK VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ KÜLTÜR VE TURİZM BAŞKANI SN.OYA ALPAY VE KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ SN. HÜLYA YILDIZ’IN KATILIMIYLA GAZİŞEHİR BİLİM ŞENLİĞİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILMIŞTIR.

06-14 YAŞ ARASI TÜM ÖĞRENCİLERİN KATILIMINA AÇIK BİR ŞEKİLDE; MESLEK LİSELERİ’NİN ANADOLU LİSELERİ’NİN VE BİLİM MERKEZİ’NİN HAZIRLAMIŞ OLDUĞU ÇEŞİTLİ ATÖLYELER, ETKİNLİKLER, KONFERANSLAR YER ALDI.

“BİLİM BENİM SÜPER GÜCÜM” ADLI BLİM ŞENLİĞİNDE; FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ, UZAY BİLİMLERİ, ASTRONOMİ, ROBOT, ROBOTİK KODLAMA, MATEMATİK, BOTANİK, RESİM, ANAOKULU ATÖLYELERİ, MÜZİK GRUPLARI, SERGİLER VE FARKLI UZMANLIK ALANLARINDA YAPILAN  KONFERANSLARLA YAKLAŞIK 100 ATÖLYE ÇALIŞMASINA YER VERİLMİŞTİR. ÖĞRENCİLER İÇİN  GÜÇ  OLARAK ALGILANAN BİLİM’İN ZOR TARAFLARININ BASİTE İNDİRGENEREK YALIN BİR DİLLE TANITILMASI YER ALMAKTADIR. BU ŞENLİKTE; ÖĞRENCİLERİN VE KATILIMCILARIN  BİLİM KONUSUNDAKİ FARKINDALIKLARINI ARTTIRMAK, AYNI ZAMANDA  GENÇ MUCİTLERİN VE KATILIMCILARIN BİLİM’İN GELİŞEN  ALANLARINI GÖREREK, UYGULAYARAK VE TARTIŞARAK   TANIMASI AMAÇLANMIŞTIR.

DÜZENLENEN ŞENLİKTE GENEL OLARAK BİLİM’LE TOPLUMU KAYNAŞTIRMAK, OKULLARDA ÇOCUKLARIN YAPMIŞ OLDUKLARI ROBOTİK VE TENOLOJİK ÇALIŞMALARI SERGİLEME VE TANITMA FIRSATI VERİLMİŞTİR.

To Top ↑