gezegenevi27@gmail.com

0342 338 82 02 - 0507 449 30 17

BAŞKAN ŞAHİN'DEN GEZEGENEVİ ZİYARETİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin Gezegenevive Bilim Merkezin'de Planet Dondurma Atölyesine Katıldı. Atölyede, Havanın Yüzde 79’unu Oluşturan Azotla Doğal Dondurma Yapıldı. Hem Eğlenen Hem De Bilim Dünyasının Kapısını Aralayan Geleceğin Bilim İnsanları, Bilimsel Bir Çalışmaya Katılmanın Deneyimini Yaşadı, Tecrübe Edindi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na Bağlı Hizmet Veren Türkiye’nin Halka Açık İlk Gezegenevi Ve Bilim Merkezi’nde, Bülbülzade Vakfı, Gaziantep Rehabilitasyon Özel Eğitim Merkezi Ve Sığınmacılar Ve Göçmenler Derneği’nden Gelen Öğrencilerle Planet Dondurma Atölyesi Etkinliği Düzenlendi.

Planet Dondurma Atölyesi'nde, Eksi 196 Derecede Dondurulan Sıvı Azota; Süt, Şeker, Vanilya, Krem Şanti Ve İsteğe Göre Soslar Ve Bisküvi Eklenerek, Buzdolabı Ya Da Dondurucu Bir Cihaz Olmaksızın Doğal Dondurma Yapıldı. Havanın Yüzde 79’unu Oluşturan Azotla Gerçekleştirilen Dondurmam Planet Etkinliğinde, Eğlenceli Anlar Yaşayan Geleceğin Bilim İnsanları Dondurma Yapmanın Keyfini Çıkardı.

To Top ↑