Gezegenevi Seans Saatleri

İletişim;

0(342) 338 82 02  

0(507) 449 30 17

gezegenevi27@gmail.com

Anket

Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezini Beğendiniz mi?
 
Astrohobim Var! Yaz Bilim Kampları Tamamlandı...

İlk hafta yapılan Robot kamplarını takiben, ikinci hafta, 4-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında ve 11 Ağustos 2015'te birer günlük düzenlenen  altı Astrohobim Var! Yaz Bilim Kampına, 7-14 yaş aralığında, toplam 336 öğrenci katıldı.

Kampa katılan çocuklar, uzman eğitmenimiz eşliğinde, Gezegenevinde canlı Astronomi gösterisi izleyip, değişik oyunlarla Güneş Sistemini ve gökbiliminin temel kavramlarını öğrendiler; kendi takımyıldızlarını oluşturdular. Sıcak havanın izin verdiği günlerde Uzay Parkında meteorit (göktaşı) arayıp; Masal Park’ındaki Güneş Saatini kullandılar. Güneş teleskobuyla Güneş’i gözleyen öğrencilerimiz en son olarak Gezegenevi’nde Evrendeki Vaha filmini seyrettiler. Hem eğlendi hem de öğrendiler.  

Günlük olarak beş kere düzenlenen kamplarımız Gezegenevi ve Bilim Merkezi, Masal Parkı ve Uzay Parkında gerçekleştirildi. Kamp süresince gerekli tüm malzeme, şapka ve baskılı tişörtler, ikramlar ve öğle yemeği kumanyası Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gezegenevi ve Bilim Merkezi tarafından temin edildi.

IMG 4970-s

IMG 4957-s

Paylaş